Kultura, Polecamy

Tu życie rządzi się własną logiką

13 Bajek z królestwa Lailonii, czyli filozofia na wesoło w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Już wkrótce premiera.

Dokładnie 25 maja o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się premiera spektaklu „13 bajek z królestwa Lailonii” w adaptacji i reżyserii Marty Streker na podstawie książki „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych” Leszka Kołakowskiego.
„13 bajek z królestwa Lailonii” to sceniczna adaptacja klasyki autorstwa jednego z największych polskich filozofów – Leszka Kołakowskiego. Zbiór powiastek filozoficznych, w których rozważa się różne problemy i postawy etyczne, to tak naprawdę historie o absurdach naszego życia codziennego, skomplikowanych relacjach z otoczeniem, roli Boga i sprawowaniu władzy.
W tytułowej Lailonii życie rządzi się własną logiką, niczym na planecie Małego Księcia: wyrośnięty na plecach garb może przejąć władzę nad człowiekiem; by zachować piękno twarzy, zamyka się ją w kuferku; naleśniki są ludzkich rozmiarów; a ze wstydu można nawet zniknąć.
Wałbrzyski spektakl przypomina surrealistyczną „fabrykę mechanizmów myślenia”, pełną abstrakcyjnych bohaterów. Łączy filozofię z nieograniczoną wyobraźnią ludzką. Z ironią i poczuciem humoru naświetla sprawy ważne, jak poszukiwanie sensu, ludzkie zachowania i przyzwyczajenia, którymi często utrudniamy sobie życie. A wszystko to zamknięte jest w formie, gdzie jedna wyrasta z drugiej, gdzie niczym w fabryce trwa nieustanny ruch i schematyczne, powtarzalne zachowania.
Najbliższe pokazy popremierowe spektaklu – 26 maja i 9 czerwca o godz. 12.30. Zapraszamy widzów od 7. roku życia oraz dorosłych.
„13 bajek z królestwa Lailonii” na podstawie „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych” Leszka Kołakowskiego
adaptacja i reżyseria: Marta Streker
teksty piosenek: Piotr Froń
scenografia i kostiumy: Katarzyna Leks
muzyka: Sebastian Ładyżyński
ruch sceniczny: Katarzyna Pawłowska
obsada: Anna Jezierska, Urszula Raczkowska, Kamil Król, Paweł Kuźma, Filip Niżyński, Paweł Pawlik.
Bilety na spektakl: 25 zł (na premierę), 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
Kasa biletowa teatru (tel. 74 666 73 41) – czynna w weekendy na godzinę przed spektaklem. Kup bilet on-line na: bilety.teatrlalek.walbrzych.pl.
Fot. użyczone (TLiA)

25 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica