Kultura, Polecamy

Ty też możesz w tym uczestniczyć

Przyjdź na spotkanie, poznaj organizatorów wałbrzyskiej edycji Brave Kids i weź udział w pokazie filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. Włącz się do ciekawego międzynarodowego projektu.

bk_2017

Organizatorzy zaplanowali spotkanie z pokazem filmu o Brave Kids, które odbędzie się 11 maja o godz. 18.30 w Szkole Tańca Cordex w Wałbrzychu (ul. Armii Krajowej 43).

Przypomnijmy, że Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, umożliwiający spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”. Przygotowują również niepowtarzalne spektakle, łącząc muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym roku organizatorzy chcą zaprosić do  Wałbrzycha młodych artystów z kilku krajów: Mołdawii, Maroko, Hong Kongu, Palestyny i Turcji.

Projekt Brave Kids 2017 odbędzie się w pięciu miastach w Polsce, oprócz Wałbrzycha również we Wrocławiu, Warszawie, Przemyślu oraz w Białymstoku, a także na Słowacji i w Gruzji. W tegorocznej edycji wezmą udział nasze dwie lokalne grupy Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz Szkoła Tańca Cordex, które zaprezentują miasto na międzynarodowej arenie.

W 4 edycji Brave Kids w Wałbrzychu zobaczymy ok. 50 dzieci zagranicznych i polskich,       a warsztaty zakończą się finałowym spektaklem w Starej Kopalni, który zaplanowano 30 czerwca. Na jednej scenie spotkają się wszyscy młodzi artyści, prezentując wspólnie przygotowane przedstawienie.

Udział w pokazie filmowym, jak również wszystkie planowane pokazy artystyczne jak co roku są otwarte i bezpłatne.

Fot. użyczone/Sławek Przerwa

7 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica