Kultura, Polecamy

Uczta Babette dla seniorów

Kino „Apollo” serdecznie zaprasza na Filmowy Klub Seniora. Kolejna odsłona klubu już 25 sierpnia o 13:00. Cena biletu: 10 zł. Tym razem zaprezentujemy „Ucztę Babette” w reżyserii Gabriela Axela.

Uczta_Babette

Duński film został nagrodzony Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 1988 roku, nominowany do Złotego Globu. Jego akcja jest osadzona w XIX-wiecznej Danii. Dwie dorosłe siostry mieszkają w odizolowanej wiosce wraz z ojcem, który jest pastorem niewielkiego protestanckiego kościoła. Choć kiedyś siostry miały szansę opuścić wioskę, to postanowiły zostać z ojcem i służyć kościołowi. Jedna z nich odrzuca możliwość występu na paryskich scenach operowych, do czego namawia ją przebywający we wsi francuski śpiewak. Po kilku latach zaprzyjaźniona ze śpiewakiem uciekinierka z ogarniętego rewolucją Paryża Babette pojawia się w wiosce i błaga rodzinę, żeby ją przygarnęła jako służącą. Po śmierci ojca siostry postanawiają wydać kolację, aby uczcić 100-lecie jego urodzin. Pewnego dnia Babette wygrywa na loterii 10 tysięcy franków i przekonuje siostry, żeby to ona zajęła się przygotowaniami do kolacji. Kobieta przygotowuje ucztę życia dla mieszkańców wioski. Filmowy Klub Seniora spotyka się w ostatni czwartek każdego miesiąca o godz. 13:00 i prezentuje wartościowe i artystyczne dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w sposób miły i kreatywny. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją przygotowaną przez Alicję Śliwę, współpracującą z „Tygodnikiem Wałbrzyskim”. Organizatorzy są otwarci na propozycje i sugestie odnośnie projekcji.

Red. ala

Fot. materiały prasowe

17 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica