Na sygnale, Polecamy

Ukradli elementy systemu alarmowego budynku w Boguszowie

Sprawcami przestępstwa okazali się dwaj mężczyźni oraz kobieta. Wszyscy zostali już zatrzymani przez policjantów. Jeden z ukrywających się od dłuższego czasu podejrzanych był osobą poszukiwaną. 22-latek najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu za popełnienie podobnych czynów w ostatnich miesiącach.

Do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego roku. Nieznani sprawcy ukradli usytuowany na klatce schodowej jednego z budynków przy ul. Krakowskiej w Boguszowie akumulator zasilający oraz części systemu alarmowego powodując straty w łącznej kwocie około 700 zł. Pomimo tego, że postępowanie zostało umorzone, policjanci nie zapomnieli o sprawie i ostatecznie po kilku miesiącach ustalili kto dokonał przestępstwa.
25 kwietnia tego roku w ręce funkcjonariuszy wpadła 24-latka, a w ciągu ostatnich kilku dni jej dwóch ukrywających się od dłuższego czasu wspólników. Najpierw na terenie Wałbrzycha policjanci zatrzymali 22-latka, który był osobą poszukiwaną przez sąd celem osadzenia go w zakładzie karnym. Po wykonanych czynnościach mężczyzna trafił do aresztu śledczego. W minioną środę nad ranem mundurowi odwiedzili jedno z mieszkań w Boguszowie-Gorcach, gdzie przebywał trzeci z podejrzanych. 23-latek, aby uniknąć spotkania z policjantami, schował się przed nimi w wersalce.
Podczas czynności procesowych wszyscy przyznali się do winy i staną przed sądem. Za kradzież 24-latce oraz 23-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jako że 22-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, może spędzić za kratami więzienia 7,5 roku.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

9 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica