Kultura, Polecamy

Upojona jazzem. Mamy dla was bilet na koncert!

Głos Bożeny Olizarowicz, po mężu Oleszkiewicz, aktorki Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, mogliśmy podziwiać już od dawna w spektaklach, w których grała. Teraz przyszła kolej na jej autorski projekt. Pierwszy koncert „Piosenka aktorska upojona jazzem”, podczas którego zaprezentuje utwory z tekstami Doroty Jagodzińskiej i muzyką Bartosza Warkoczyńskiego już 22 maja o godz. 19:00 w A’Propos. To nie koniec niespodzianek, jakie artystka przygotowuje dla słuchaczy.

bozena_olizarowicz

– Projekt nazwaliśmy „Primberki” od jednego kluczowego tekstu, który będzie się przewijał w spektaklu. Dorota Jagodzińska jest autorką wszystkich tekstów. O nas, o kobietach, o naszych tęsknotach i namiętnościach, o tym, czego chciałybyśmy od mężczyzn, czego nie dostajemy. Trochę będzie o bólu, ale jak pisze Dorota: „Można też wsypać troszeczkę soli, bo dobrze kiedy czasem zaboli”. Myślę, że kobiety, które przyjdą na nasz pierwszy koncert, wyjdą silniejsze – opowiada Bożena Olizarowicz, aktorka. – To wołanie o miłość, której wszyscy pragniemy. Wszyscy chcą być kochani. Jeśli tego nie ma, to coś jest nie tak, źle im się żyje. Na łożu śmierci większość ludzi mówi, że żałuje, że nie potrafili kochać i nie potrafili pewnym ludziom wybaczyć. Tylko to ma wtedy znaczenie – dodaje Bartosz Warkoczyński, kompozytor.

Koncert w A’propos w Wałbrzychu, w którym gościnnie wezmą udział także koledzy aktorki z TLiA w Wałbrzychu – Paweł Kuźma i Paweł Pawlik – to jedna z trzech części działań artystycznych. W planach jest także wydanie książki z twórczością Doroty Jagodzińskiej, produkcja spektaklu muzycznego z wykorzystaniem lalek, który opieką reżyserską otoczy Ewelina Ciszewska i nagranie płyty CD z kompozycjami Bartosza Warkoczyńskiego.

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

Mamy dla naszych czytelników wejściówkę dla jednej osoby na koncert Bożeny Olizarowicz. Rozlosujemy ją wśród osób, które przyślą maila na adres sekretariat@walbrzyski.pl. W temacie należy wpisać „Olizarowicz”. W treści prosimy podać numer telefonu, na który zadzwonimy, by poinformować szczęśliwca o wylosowaniu biletu. Na maile czekamy do 17 maja do godz. 14.00.

Alicja Śliwa

Fot. użyczone/Marcin Jagiellicz

16 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica