Na sygnale, Polecamy

„Urzędowy” złodziej złapany

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu wałbrzyszaninowi, który w poniedziałek został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze udowodnili mu szereg przestępstw przeciwko mieniu, m.in. włamanie do budynku Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna odpowie także za wzniecenie pożaru budynku fabryki porcelany. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mundurowi udowodnili podejrzanemu, że dwa tygodnie temu włamał się do jednego z budynków wałbrzyskiego urzędu i dokonał kradzieży sprzętu komputerowego. Kolejne zarzuty to usiłowanie włamania do kościoła w Śródmieściu oraz kradzież elektronarzędzi z remontowanego budynku przy pl. Tuwima w Wałbrzychu. Policjanci ustalili również, że 21-latek w tym samym czasie okradł świetlicę szkolną. Wyniósł z niej telewizor oraz udowodnili podejrzanemu, że w połowie sierpnia sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru budynku porcelany. Mężczyzna łącznie usłyszał 9 zarzutów.
Śledczy zabezpieczyli część skradzionego mienia – sprzęt elektroniczny pochodzący z gmachu urzędu oraz elektronarzędzia, a także zatrzymali do sprawy 20-letniego pasera, któremu za popełnienie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

26 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica