Aktualności, Polecamy

W ekologicznej odsłonie

Jak ważne jest zwrócenie uwagi na ekologię, przekonujemy się coraz częściej. Alarmują naukowcy, ekolodzy, że zmiany klimatu odczujemy już za chwilę. Promowanie przez Galerię Victorię idei Stop Plastik to wyjątkowe wydarzenie, bo łamie stereotypy o funkcjach centrum handlowego i to kolejny dowód, że Wałbrzych jest w ekologicznej awangardzie.

Warsztaty dla najmłodszych i tych starszych, warsztaty z upcyklingu, zabawy, gry, edukacja, rozmowy, prezentacje – to wszystko miało miejsce 18 maja w centrum handlowym przy ul. 1 Maja.
– Czy Galeria Victoria to dobre miejsce na event ekologiczny? Moim zdaniem doskonałe. Naprawdę wiele osób, przez długi czas – zwłaszcza w soboty – spędza czas w centrum handlowym, dlaczego nie wykorzystać tego czasu, skupić uwagę odwiedzających i w atrakcyjnej formie poruszyć bardzo ważne tematy, a co nich na pewno należy ekologia? – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, organizatorka eventu i prezeska Hornet4, do którego należy projekt Ekopraktyczni.pl i dodaje – Przepracowaliśmy w sobotę wiele godzin z dziećmi i dorosłymi na warsztatach z upcyklingu, które udowadniają, że z teoretycznych odpadów można stworzyć nowe praktyczne rzeczy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się na przykład torby z T-shirtów, które wspólnie tworzyliśmy i ozdabialiśmy. To była doskonała zabawa, a torby były od razu używane w czasie zakupów. A to tylko jeden z licznych punktów programu ekologicznej soboty.
Galeria Victoria wpisała się w akcję Stop-Plastik, którą zainicjował w Wałbrzychu prezydent Roman Szełemej i w czasie eventu również przypomniał mieszkańcom jaki jest cel tej akcji – ograniczenie ilości zużywanego plastiku, ekologiczne praktyki na co dzień i dbanie o naszą planetę troszcząc się o najbliższe nam otoczenie. Jak wprowadzić w naszą codzienność te praktyki wyjaśniała w czasie kilku rozmów dr Małgorzata Beślerzewska, redaktorka naczelna Ekopraktyczni.pl. W galerii gościli ponadto stylistka mody Estera Grabarczyk (projekt słowiański jedwab), której pierwsza kolekcja mody była wykonane z materiałów z recyklingu. A stylistka Urszula Nowicka zorganizowała pokaz mody z odzieży z odzysku. Przedstawiciele Fundacji Dzika Nadzieja opowiadali o ratowaniu dzikich zwierząt w Wałbrzychu, a Fundacja Eko patrol Dolny Śląsk edukowała o smogu.
Mieliśmy także okazję dowiedzieć się czym zastąpić plastik i jak go przetwarzać, a to na stoisku Kids Tech między innymi dzięki drukarkom 3D. Na warsztatach z mody upcyklingowej nabywaliśmy praktycznych umiejętności nadawania drugiego życia naszej odzieży. Było też stoisko z tradycyjnymi wyrobami spożywczymi od Bacówki. Nie zabrakło konkursów i gier, w których nagrodami były prezenty od najemców z Galerii Victoria.
Wałbrzych jako pierwszy w Polsce rozpoczął akcję Stop Plastik. Wałbrzyskie centrum handlowe prawdopodobnie jako pierwsze w kraju, zorganizowało event promujący rozsądną konsumpcję. Jesteśmy ekologiczną awangardą w skali kraju.
Fot. użyczone (Ekopraktyczni)

23 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica