Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Wakacje z OSiR-em dobiegły końca

Tegoroczna wakacyjna akcja z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach rozpoczęła się w sobotę 30 czerwca piknikiem edukacyjnym z leśnikami na Dzikowcu. Uczestnicy mieli do wykonania kilkanaście zadań na trasie o długości około 2,5 km.

Każdy, kto przeszedł grę terenową otrzymał drobny upominek oraz mógł skorzystać z bezpłatnego przejazdu koleją. W hali OSiR odbywały się gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, dodatkowo uczestnicy wykonywali prace dekoratorskie. Uczestnicy zajęć odwiedzili stadion w Boguszowie. Wyruszyli na wycieczkę do ruin zamku Nowy Dwór na szczycie Góry Zamkowej. Z warowni, przez górskie przełęcze wdrapali się na Górę Borową. Na szczycie podziwiali widoki oraz usmażyli kiełbaski. W tym roku, na „Dzień basenowy” wytypowany został piątek. Przez 4 tygodnie dzieci i młodzież bawili się na terenie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu.

Drugi tydzień upłynął pod znakiem zajęć sportowych i gimnastycznych. Nie zabrakło wyprawy do Świdnicy, gdzie uczestnicy zwiedzili Kościół Pokoju, wdrapali się na wieżę ratuszową, zjedli pyszne lody w Rynku i podziwiali katedrę. Później wybrali się na manewry do pobliskiego Witoszowa, gdzie mieści się Muzeum Broni i Militariów. Ognisko z kiełbaskami było tego dnia chyba najmniejszą atrakcją… w porównaniu z przejażdżką czołgiem (armato-haubicą) czy podziwianiem eksponatów (wozy bojowe, samoloty).

W trzecim tygodniu wakacji pogoda nadal nie do końca sprzyjała. Odbyły się stałe zajęcia. Dodatkowo planowane święto latawca zamiast na Dzikowcu wylądowało w hali w Gorcach, a 19 lipca wycieczka rowerowa zamieniła się w wizytę w obserwatorium astronomicznym w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

W czwartym tygodniu również nie brakowało atrakcji. Poniedziałek tradycyjnie poświęcono na gry i zabawy, była tez okazja pojawić się na bulodromie przy ul. Olimpijskiej, gdzie zawodnicy Klubu SKF Sudety Petanque pokazali jak grać w tę francuską grę. Ostatnia z wycieczek – do Mieroszowa, nie mogła odbyć się bez zwiedzanie drugiego co do wielkości na Dolnym Śląsku ogrodu zoologicznego w Łącznej. Dzień wśród egzotycznych zwierząt minął ekspresowo, część dzieci była tak zajęta dokarmianiem kóz i owiec, że prawie zapomniała o kiełbasce pieczonej nad ogniskiem. A przecież trzeba było się posilić.

Na koniec lipcowych zajęć z OSiR-em grupa pojechała do kina, obejrzeć „Iniemamocnych II”, a we wtorek na kuźnickim orliku odbyły się rozgrywki piłki nożnej. W ten sposób w tropikalnych upałach zakończył się wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Boguszowa-Gorc przygotowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

6 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica