Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Wakacji czar z biblioteką

Podczas tegorocznego odpoczynku w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach i jej filiach nie zabrakło rozmaitych zajęć dla dzieci i młodzieży, które łączyły w sobie zarówno zabawę jak i naukę. Bawiono się wspólnie od 3 lipca, kiedy odbyły się pierwsze zajęcia. W ruch poszły skakanki, piłki i kreda. Były też stare i nowe zabawy podwórkowe.

biblio_bogu

W każdej z filii biblioteki dzieci mogły znaleźć coś dla siebie. W filiach nr 1 i 5 Natalia Łagan przygotowała dla najmłodszych nie lada atrakcje. Choćby zajęcia plastyczne, na których dzieci uczyły się wykonywania kamiennych stworków, zwierząt z płyt CD, przygotowywały konstrukcje mostu z kolorowych rurek do pica, a także tworzyły makietę akwarium z papieru i darów natury. Nie brakowało również turnieju szarad, zagadek, quizów. W filii nr 2 Teresa Błońska przygotowała dla swoich podopiecznych zarówno zajęcia plastyczne jak i techniczne gdzie milusińscy uczyli się wykonywać morskie żyjątka oraz tworzyły rafę koralową, poznawały również niezwykły świat owadów i żab, a także przeprowadzały doświadczenia z wodą. A na zajęciach literackich mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima. Maryla Owcarz bibliotekarka z filii nr 3 zaproponowała zarówno warsztaty teatralne, zajęcia plastyczne jak i literackie oraz zabawy kreatywne. Dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię do tworzenia skarbonek, kolorowych kwiatów, ramek z kotkiem, a także świata dinozaurów. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się jak należy się zachować w lesie. Natomiast Katarzyna Pierzchała bibliotekarka z filii nr 4 dla swoich podopiecznych prowadziła zajęcia plastyczne, techniczne, zajęcia językowe z elementami muzykoterapii podczas których jedni uczestnicy odbyli podróż z Bolkiem i Lolkiem, inni wyginali śmiało ciało z bohaterami Madagaskaru, a jeszcze inne brali udział w tańcach przebierańcach oraz wielu różnych zabawach.

W centrali MBP-CK Katarzyna Latus-Gruszka zorganizowała natomiast dla dzieci zajęcia plastyczne, na których najmłodsi wykonywali kolorowe prace, które można od niedawna podziwiać na korytarzu biblioteki. Uczestnicy tworzyli wspaniałe dzieła zarówno z talerzyków papierowych jak i plasteliny. Na warsztatach fotograficznych dzieci miały okazję zapoznać się z technikami fotografii.

Dzieci ze wszystkich filii bibliotecznych mogły wreszcie wspólnie spędzić czas podczas spektaklu ,,Jaś i Małgosia”, który przedstawili aktorzy teatru „Wartki”.

Fot. użyczone (CK-MBP)

7 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica