Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Wakacyjna nauka i zabawa

Dla uczestników zajęć wakacyjnych w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym SM Podzamcze pracownicy Castoramy zorganizowali warsztaty „majsterkowo”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele o ochronie środowiska oraz składały drewniane skrzynki.

Wyprawa do ruin Zamku Cisy umożliwiła z kolei uczestnikom zaznajomieni się z historią zamku oraz prowadzonymi tam badaniami archeologicznymi.
Konkurs rysowania na asfalcie odbywał się w tzw. „Czerwonym dniu”. Uczestnicy wykazywali się swoimi zdolnościami rysując wakacyjne motywy.
Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku dzieci poznały zasady funkcjonowania wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznały uprawiane zboża i hodowane zwierzęta. Dzieci rywalizowały na torze przeszkód i wzięły udział w bitwie na gąbki.
Natomiast w lutomierskiej serowarni, malowniczo położonej u stóp Gór Sowich, uczestnicy zajęć wakacyjnych w OSK wzięli udział w warsztatach warzenia sera. Podczas spaceru po czynnym gospodarstwie rolnym obserwowano środowisko naturalne na wsi. Pobyt w Lutomierzu obejmował również poczęstunek na bazie wyrobów z gospodarstwa.
Zorganizowano również m.in. wyjazd do kina na seans filmowy „Sekretne życie zwierzaków”, prelekcję lekarza weterynarii o zwierzętach domowych, pieczenie kiełbasek oraz spartakiadę sportową.
Fot. użyczone (OSK SM Podzamcze)

7 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica