Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Wakacyjne zajęcia przeszły do historii

Bajkowe warsztaty, budowanie niezwykłych pojazdów kosmicznych, zabawa w Indian, a także spotkania z historią – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze w ramach zajęć wakacyjnych.

Przez cały lipiec, codziennie w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy Czarny Bór dzieci korzystały z różnorodnych warsztatów, wyjazdów na seanse kinowe oraz atrakcyjnych wycieczek. W akcję zaangażowali się także druhowie z OSP Jaczków oraz OSP Witków, którzy specjalnie dla najmłodszych przygotowali pokazy strażackie oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.
Podczas czarnoborskich wakacji nie zabrakło oczywiście ciekawych wycieczek. Młodzi mieszkańcy gminy mieli okazję popłynąć statkiem po Odrze, zwiedzić wrocławskie Hydroplis, a także Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Krainie Wygasłych Wulkanów. Wiele niesamowitych emocji dostarczyła też wycieczka do Twierdzy w Srebrnej Górze. Dzieci wcieliły się w role kadetów i musiały wykonać szereg zadań, by na koniec stać się żołnierzami. Jednak najwięcej wrażeń młodym podróżnikom dostarczyła wyprawa w przeszłość – do zagrody edukacyjnej „Cicha Bartna”, w której czas zatrzymał się w… średniowieczu. Spotkanie z rycerzami, pokazy walki, miecze, zbroje i średniowieczne gospodarstwo to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wycieczkowiczów. Było rewelacyjnie!
Uczestnikom zajęć nieopisaną frajdę sprawiły ponadto cotygodniowe warsztaty kulinarne. Pieczenie i dekorowanie kruchych ciasteczek, samodzielne wyrabianie ciasta do pizzy, wreszcie przygotowanie pysznych tortilli, a na koniec kolorowe owocowe sałatki. Było przepysznie!
Tegoroczne wakacje w B+CK, które były dla uczestników niezapomnianą i wspaniałą przygodą, zakończył wspólny bal przebierańców. Zarówno dzieci jak i organizatorzy już nie mogą się doczekać przyszłorocznego wakacyjnego szaleństwa.
Fot. użyczone (B+CK Czarny Bór)

5 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica