Kultura, Polecamy

Wakacyjny DKF

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 15 sierpnia zobaczymy nagradzany wielokrotnie dokument „Twarze, plaże” reż. Agnes Varda. Z kolei 29 sierpnia „Loveling” (reż. Gustavo Pizzi). Seanse odbywają się o 18:00. Cena biletu: 10 zł.

„Twarze, plaże” to radosne świętowanie czystej potrzeby tworzenia sztuki. Autorką filmu jest Agnès Varda, ikona francuskiej Nowej Fali, laureatka honorowego Oscara za całokształt twórczości i honorowego Cezara. Obok niej głównym bohaterem dokumentu jest znany francuski fotograf, uliczny artysta, graficiarz ukrywający się pod inicjałami JR. Ona ma prawie 90 lat, on 33. Poznali się w 2015 roku i od razu postanowili nakręcić film we Francji, z dala od wielkich miast. Udali się w podróż starą, przerobioną na gigantyczny jeżdżący aparat fotograficzny furgonetką, w środku której znajdowała się fotobudka, a także sprzęt pozwalający wywołać zrobione zdjęcia i wydrukować je w wielkim formacie. W ten sposób powstał dokumentalny film drogi – portret zanikających powoli francuskich peryferii, z dala od miejskiego zgiełku, które w wyniku rozwoju technologicznego stały się głęboką prowincją.

Z kolei „Loveling” opowiada historię Irene, która z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Irene stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

15 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica