Aktualności, Polecamy

Wałbrzych i okolice będą kwestować

Przed nami 27. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno w Wałbrzychu jak i okolicy prowadzona będzie zbiórka na rzecz chorych dzieci. Przygotowaliśmy dla was obszerne kalendarium ci, gdzie i kiedy odbędzie się w powiecie wałbrzyskim.

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Hasło finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”.

WAŁBRZYCH

Jak zwykle w naszym mieście organizacją sztabu zajął się WOK, który przygotował wiele atrakcji. W godzinach 10.00-13.00 można skorzystać z badań i specjalistycznych konsultacji w Przychodni Piaskowa Góra, ul. Główna 4. Za wrzut do WOŚP-owej puchy wykonacie badania, na które na co dzień nie ma czasu, skonsultujecie się ze specjalistami. Będziecie mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W tym dniu będą na państwa czekać m.in.: pediatra, dietetyk, logopeda, ginekolog, fizjoterapeuta, dermatolog i ortopeda. Od 13.00 zapraszamy do Starej Kopalni / Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Tam czeka mobilny punkt poboru krwi, punkt profilaktyki zdrowia i urody, a także przygotowano animacje i zabawy dla dzieci – dmuchańce, malowanie twarzy, animacje, warsztaty, tatuaże brokatowe. O godzinie 15.00 rozpoczną się licytacje, koncerty i pokazy, a na scenie zaprezentują się m.in. zespół nIEBO oraz zespół Nullizmatyka. Na koniec o godzinie 20.00 rozświetli wałbrzyskie niebo „Światełko do nieba”.

BOGUSZÓW-GORCE

Jak co roku, Orkiestra zagra w Szybie Witold. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. 13 stycznia, od samego rana, na terenie miasta kwestować będzie 20 wolontariuszy WOŚP. Wielkoorkiestrowy program rozpocznie się przed Centrum Witold już o godz. 11:00. Na amatorów off-roadowej jazdy czkać będą auta terenowe. O godz.15:00 zaprezentują się druhowie z OSP Gorce, którzy przygotują pokaz ratownictwa. Odbędą się także widowiskowe konkurencje strongman przygotowane przez trenera personalnego Marcina Modrzejewskiego. Program artystyczny rozpocznie się w sali widowiskowej o godz. 16:30. Wystąpią najmłodsi boguszowscy artyści, nie zabraknie też wielkich baniek mydlanych i animacji dla dzieci. Zaśpiewają Nikola Garbacz oraz duet Klaudia Zając i Wojtek Roman. Dla wielbicieli dobrego humoru wystąpi Kabaret Weźrzesz, który poprowadzi też licytacje. Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury zaprasza tymczasem w sobotę 12 stycznia oraz niedzielę 13 stycznia od wczesnych godzin porannych do swojej sali widowiskowej przy pl. Odrodzenia. Tam odbędzie się m.in. kiermasz ciast i koncert zespołu Voyager.

CZARNY BÓR

Gmina Czarny Bór zagra z WOŚP po raz drugi w historii. Od godziny 7.00 rano działał będzie sztab zlokalizowany w siedzibie Biblioteki+Centrum Kultury przy ulicy Sportowej. W tym roku Państwo Filipeccy z Borówna specjalnie na licytację WOŚP przekażą voucher o wartości 2000 złotych. Oferta obejmuje pobyt z rodziną lub ze znajomymi (2 noclegi) w Pensjonacie Misiówka w Borównie. Oprócz tego uczestnicy kwesty będą wylicytować wiele innych przedmiotów.

GŁUSZYCA

13 stycznia zapraszamy od godz. 15.30 do Centrum Kultury w Głuszycy. Głuszycki finał rozpocznie miejscowa orkiestra dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Ponadto swoje talenty zaprezentują uczestnicy warsztatów gry na gitarze i warsztatów wokalnych prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz przez Radosława Zychala. Gwiazdą wieczoru będzie Szuszmiszmegele – zespół, który zaprezentuje muzykę z pogranicza bluesa i reggae.

MIEROSZÓW

Mieroszowski finał WOŚP potrwa dwa dni i będą to dni wypełnione świetnymi koncertami i imprezami towarzyszącymi. W sobotni wieczór 12 stycznia o godz. 18.00 w  Piwnicy pod Zielonym Kotem zagrają m.in. Sajgon, Third Chance, Headstuck, Pozytywni, Qweta, Antyklerykał i Nut Cane. Występy zespołów będą przeplatane licytacjami na rzecz orkiestry. Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 14.00 i będzie miał miejsce w sali im. Włodka Szomańskiego (budynek MCK) ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie. W programie m.in. występy Braci Matusiewicz oraz dzieci i młodzieży z Mieroszowa. Niedzielny finał poprowadzi Barbara Bukowska-Matusiewicz wraz z Klaudiuszem Słomczyńskim, który opowie o swojej pasji podczas prezentacji pt. „Moje Podróże”.

SCB

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

12 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica