Kultura, Polecamy

Wałbrzych obiektywem fotografów krajoznawców

Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zaprasza 31 sierpnia 2019 r. godz. 18:00 do Galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni na otwarcie wystawy poplenerowej Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK.

W maju w Wałbrzychu odbyło się trzydniowe Forum Fotografii Krajoznawczej. W jego ramach organizatorzy zrealizowali jedenaście plenerów fakultatywnych, zaplanowanych tak, aby uwzględniały różnorodność krajobrazową, zróżnicowanie tematyczne oraz dawały gościom z innych regionów Polski możliwość poznania bogatej historii Wałbrzycha i okolic. Efekty ich pracy i przeżyć można będzie oglądać na wystawie poplenerowej. – Nasi goście, fotografowie krajoznawcy, reprezentujący Oddziały PTTK z całej Polski – w wielu miejscach naszej wałbrzyskiej ziemi starali się przy pomocy obiektywu, odkrywać rozmaite miejsca i przetwarzać ich niezwykłość na obrazy o bogatej wymowie artystycznej. Przenieśmy się w sferę klimatów plenerowych, gdzie urokliwy spektakl odegrają mrok nocy, blask słońca, światło budzącego się poranka z kroplami rosy i ścielącą się mgłą, cienie odchodzącego dnia, zmrok ogarniający tajemnice starych zamków, uroki miasta ze wszystkimi ich szczegółami, zaułkami, detalami architektury, miejskim gwarem, biedą, ubóstwem, czy też przepychem, krople deszczu, rozmywający powietrze ogień w ognisku, staw w kolorze odbijającego się w nim nieba, liść porzucony zbyt wcześnie przez drzewo i kwiat upominający się o spojrzenie – zapraszają organizatorzy. W Galerii „Na Piętrze” zobaczymy 74 zakwalifikowanych do wystawy zdjęć autorstwa 39 fotografów.
Red. (ala)
Fot. użyczone/KFK PTTK Wałbrzych

21 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica