Aktualności, Polecamy

Wałbrzych w żałobie

Do najbliższego czwartku potrwa w naszym mieście żałoba, którą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zarządził gospodarz Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Od wtorku (15 stycznia) do czwartku (17 stycznia) wszystkie flagi umieszczone na budynkach zajmowanych przez urząd miejski oraz jednostki organizacyjne miasta będą przystrojone kirem, a na rondzie Unii Europejskiej flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Prezydent Wałbrzycha zalecił też odwołanie wszystkich imprez rozrywkowych organizowanych przez podlegające miastu jednostki. Jednocześnie zwrócił się z apelem do organizatorów wydarzeń o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie. Ponadto iluminacje budynków gminnych zostaną ograniczone do niezbędnego minimum.

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska przez ostatnie 20 lat. W minioną niedzielę, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany przez nożownika. Stefan W. zadał mu kilka ciosów nożem na oczach tłumów, bawiących się w Gdańsku w trakcie finału WOŚP. Mimo wysiłków lekarzy w poniedziałek, 14 stycznia, Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu.

Fot. archiwum/(red)

16 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica