Aktualności

Wałbrzyska Toyota na podium

Fabryka Toyoty w Wałbrzychu po raz drugi rzędu stanęła na podium dolnośląskiej edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki przygotowywanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i agencję badawczą TNS Pentor.

 

W 2013 roku Toyota uplasowała się na trzeciej pozycji zestawienia, tuż za KGHM oraz Elektrociepłownią Turów. O wyborze zwycięzców zdecydowali samorządowcy, którzy zostali poproszeni przez TNS Pentor o wytypowanie liderów w trzech kategoriach. Pierwszą z nich jest rola istotnego pracodawcy dla regionu, który promuje zatrudnienie poprzez np. staże dla studentów, zatrudnianie niepełnosprawnych, programy outplacement. Druga kategoria dotyczy oceny firmy jako ważnego płatnika podatków lokalnych, zapewniającego wpływy do budżetu gminy. Trzecim kryterium oceny były działania firmy na rzecz społeczności lokalnej, w tym działalność charytatywna.
Jak podkreślają organizatorzy firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki charakteryzują się stabilnością, mają znaczący udział w rozwoju regionu jako pracodawcy wspierający i promujący zatrudnienie, umożliwiają rozwój przedsiębiorczości oraz podejmują istotne działania na rzecz społeczności lokalnej.

W uroczystej gali zorganizowanej w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu w imieniu fabryki Toyoty w Wałbrzychu nagrodę odebrał Toru Takeuchi, Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland.

– Jest dla nas szczególnie ważne, że wyróżnienie to przyznają samorządowcy czyli przedstawiciele lokalnej społeczności. To potwierdza, że nasze starania by być firmą odpowiedzialną społecznie a zarazem dobrym obywatelem lokalnej społeczności są zauważane i doceniane – podsumował wyróżnienie Totu Takeuchi.

17 czerwca 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica