Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Warto przespacerować się tym traktem

Mieszkańcy Szczawna-Zdroju, kuracjusze i turyści mogą od pewnego czasu korzystać ze ścieżki edukacyjno-ekologicznej w Parku Szwedzkim. Powstała przy ul. Alei Spacerowej i ma długość półtora kilometra i jest ogólnodostępna.

Prace obejmowały budowę elementów małej architektury, wykonanie nasadzeń oraz nawierzchni utwardzonych. Wykonano zagospodarowanie części parku o powierzchni 1020 m. kw. obejmujące stworzenie przystanków ścieżki ekologiczno-edukacyjnej wyposażonej w siedziska, tablice informacyjne, elementy edukacyjne mające na celu podkreślenie ekologicznego aspektu otaczającej przyrody. Teren objęty opracowaniem dotyczył utworzenia 15 przystanków w Parku Szwedzkim, który objęty jest ochroną konserwatorską.

Ścieżka ma ok. 1,5 km, jest ogólnie dostępna i w naturalny sposób wpisuje się w mapę istniejących już wcześniej atrakcji Parku Szwedzkiego. Wśród stacji tematycznych, oprócz pozycji pokazujących i opisujących walory przyrodnicze szczawieńskiego parku, umieszczono ciekawostki, które w prosty i bezpośredni sposób pokazują jak prawa fizyki wpływają na różne zjawiska występujące w naturze.

Całkowita wartość zadania wyniosła 420 tys. zł, a środki pozyskane to ponad 182 tys. zł z WFOŚiGW we Wrocławiu.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

18 listopada 2018

ONE COMMENT ON THIS POST To “Warto przespacerować się tym traktem”

  1. Szczawno-Zdrój napisał(a):

    Ta trasa jest bardzo fajna, na dniach ma się pojawić jeszcze jedna trasa w Szczawnie, powstanie przy współpracy z Czechami ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica