Kultura, Polecamy

Whitney dla seniorów

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora już w ten czwartek, 26 lipca o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu zaprezentujemy „Whitney” w reżyserii Kevina Macdonalda. To historia kobiety o głosie anioła, która przegrała walkę z demonami.

Według Księgi Rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Za sprawą „potężnego, przeszywającego pop-gospelowego głosu” nazywano ją „The Voice” (Głos). Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Sprzedała ponad 200 milionów albumów na całym świecie. Osiągnęła status pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100. W latach 90. w Hollywood, wystąpiła u boku Kevina Costnera w filmie „Bodyguard”, który odniósł duży sukces kasowy. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu stała się najczęściej kupowanym soundtrackiem w dziejach, a „I Will Always Love You” (napisana przez Dolly Parton) balladą wszech czasów. To artystka, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. Whitney Houstono zainspirowała całe pokolenie wokalistek. To na niej wzorowały się Mariah Carey, Beyoncé, Alicia Keys próbując ją doścignąć. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. A przecież Whitney chciała tylko tańczyć z kimś, kto ją kocha – „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” to jeden z jej pierwszych wielkich przebojów.

Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.

Red (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

25 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica