Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Widać już Delfinka

Budowa krytej pływalni, która powstaje w ramach tworzonego nowoczesnego kompleksu przy ul. Słonecznej w Szczawnie-Zdroju realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Widoczne są już ściany, a wewnątrz widać zarysy przyszłych pomieszczeń.

Po oddanych do użytku w 2015 roku hali sportowej i w 2017 roku stadionu lekkoatletycznego, czas na kolejny obiekt w uzdrowisku. Krytą pływalnię, której uruchomienie zaplanowano na wrzesień 2020 roku. W tym roku zostanie rozpoczęta także budowa szkoły w ramach tego samego kompleksu.

Dodajmy, że basen ma przede wszystkim służyć przedszkolakom i uczniom w ramach zajęć szkolnych. Niecka została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców Szczawna oraz kuracjuszy.

Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, saunę, jacuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach jest także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym. Dodatkowo basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Planowane zakończenie budowy to 2020 rok, a łączny koszt ok. 9 mln zł. Pozyskane środki zewnętrzne to obecnie ponad 3 mln zł.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

18 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica