Aglomeracja Wałbrzyska, Jedlina Zdrój, Polecamy

Więcej autobusów dla uczniów

Samorządowcy z trzech miast zdecydowali o wprowadzenia w godzinach porannych dodatkowego kursu linii numer 5 na trasie Głuszyca Górna – Jedlina-Zdrój – Wałbrzych. Taka decyzja była koniecznością, a wszystko z powodu większej liczby uczniów dojeżdżających do szkół w Wałbrzychu.

Zwiększona liczba pasażerów korzystających z komunikacji publicznej w godzinach porannych wynika ze zmian w systemie oświaty i kumulacją roczników. Dodatkowy autobus będzie kursował od najbliższego poniedziałku, co umożliwi uczniom z Głuszycy i Jedliny-Zdroju bezproblemowe dotarcie na czas do wałbrzyskich szkół, a pracownikom do zakładów pracy. Decyzję o uruchomieniu dodatkowego kursu podjęli zgodnie włodarze Wałbrzycha, Jedliny-Zdroju i Głuszycy.
– Sytuacja związana z kumulacją rocznika szkolnego spowodowała, że ilość przewozów powinna być zwiększona. Udało się to zrobić wielkim naszym wysiłkiem. Dzisiaj przez Jedlinę przejeżdża 26 kursów linii numer 5. To będzie kurs dodatkowy. Ale jest to niemały wydatek w naszym budżecie, najmniejszej gminy w powiecie wałbrzyskim – podsumowuje Leszek Orpel burmistrz Jedliny-Zdroju.
Fot. użyczone (UM Jedlina-Zdrój)

7 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica