Polecamy, Sport

Wielki sukces dziewczyn z Boguszowa

Uczennice Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach zajęły drugie miejsce podczas XVIII finału turnieju Coca-Cola Cup, który zakończył się w Gdańsku.

Coca_cola_cup

Nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finału czwarty raz z rzędu. W fazie grupowej boguszowianki przegrały 2:3 z Gimnazjum Sportowym w Szczecinie 3:2, potem pokonały Gimnazjum w Sobolowie 4:3, a w ostatnim starciu zremisowały bezbramkowo z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Te wyniki pozwoliły awansować naszym dziewczętom do ćwierćfinału gdzie czekał na nich jeden z faworytów turnieju Gimnazjum nr 4 w Radomiu. Ten mecz zakończył się remisem 1:1 i o tym kto przejdzie dalej decydował punkt regulaminu rozgrywek Coca-Cola Cup „gram czysto”, przyznawany zespołom, które nie otrzymały żółtej kartki w danym spotkaniu. Radomianki w meczu przeciwko Gimnazjum nr 1 z Boguszowa „żółtko” obejrzały i do dalszej fazy awansowały nasze uczennice. W półfinale podopiecznych Marcina Gryki było Gimnazjum Poświętne, rewelacja gdańskiego finału, z którym nasz zespół wygrały 3:0. W wielkim finale drużyna z Boguszowa nie sprostała Gimnazjum w Gołkowie, przegrywając 2:3. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce, a w nagrodę drużyna otrzymała pakiet badań diagnostyki funkcjonalnej. Zwyciężczynie turnieju pojadą zaś na mistrzostwa Europy do Francji gdzie obejrzą mecz Polska – Ukraina.

Srebrne medalistki grały w składzie: Nikola Wójcik, Nikola Nawieśniak, Wiktoria Kroczak, Julia Kowalczyk, Jessica Pluta, Justyna Krawiec, Agnieszka Rudza, Kamila Szarko, Wiktoria Geremus, Martyna Wrona, Angelika Smagur. Trener – Marcin Gryka.

Fot. użyczone

17 czerwca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica