Aktualności, Polecamy

Wieża, która zapiera dech w piersiach

Mało kto się spodziewał, że takie tłumy pojawią się na Trójgarbie (778 m n.p.m.), gdzie w minioną sobotę oficjalnie otwarto wieżę widokową. Konstrukcja o wysokości 27,5 m ma trójkątny kształt, a za jej budową stoją trzy gminy: Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Szczawno-Zdrój.

Do wybudowania wieży zużyto kilkudziesięciu ton stali, mnóstwo drewna i nieco betonu. Całość robi ogromne wrażenie. Przy dobrej pogodzie z górnej platformy będzie można oglądać obiekty i wzniesienia oddalone nawet o dziesiątki kilometrów. Podczas oficjalnego otwarcia panowała gęsta mgła i na piękne widoki trzeba będzie poczekać, ale to nie odstraszyło setek turystów, którzy pojawili się w minioną sobotę na szczycie.

Za budową wieży na Trojgarbie stoją trzy gminy: Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój, które zrealizowały inwestycję w porozumieniu z Fundacją Edukacji Europejskiej i Nadleśnictwem Wałbrzych. Postawienie konstrukcji na szczycie wzniesienia to drugi etap większego projektu pod nazwa „Ekomuzeum wokół Trójgarbu”. Oprócz wieży widokowej powstały także wiaty turystyczne, ławki, tablice edukacyjne, kierunkowskazy i stojaki na rowery.

Dotychczas na cały projekt wydano blisko 2,7 mln zł z czego prawie 1,9 mln zł to kwota dofinansowania.

Fot. użyczone (UG Stare Bogaczowice/Facebook)

30 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica