Na sygnale, Polecamy

Wjechał motocyklem w radiowóz

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do kolizji z radiowozem. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. To „grzeszki” 32-latka, który w sobotę wieczorem został zatrzymany przez policjantów z wałbrzyskiej drogówki. 

Zachowanie motocyklisty jadącego jednośladem przez Podgórze wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Mężczyzna zignorował jednak nadawane w jego kierunku sygnały świetlne oraz dźwiękowe i na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Po kilkudziesięciu sekundach, wykonując gwałtowne manewry skrętu w lewo i prawo, mieszkaniec Dziećmorowic stracił panowanie nad motocyklem, uderzył dwa razy w radiowóz, by ostatecznie przewrócić pojazd na jezdnię. Motocyklista chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że 32-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,32 prom. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania motocyklem oraz polisy ubezpieczeniowej pojazdu.

Sprawca odpowie za niezatrzymanie motocykla i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania się, za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu oraz brak uprawnień do kierowania motocyklem, a także brak polisy OC. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

5 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica