Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Wolne na sportowo

Wakacje z boguszowskim OSiR-em miały premierę w ostatni poniedziałek lipca. Tymczasem minął półmetek zajęć. Dzięki bogatemu programowi nikt nie miał prawa narzekać na nudę. Dzieci m.in. szukały leśnych skrzatów, przeciskały się w skalnym labiryncie i pluskały w basenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaczęło się od Akademii Rowerowej. Podczas zajęć dzieciaki odwiedził Łukasz „Lusiek” Szymczuk, mieszkaniec Boguszowa-Gorc, a przy okazji mistrz Polski XCE MTB w kategorii elite, który przybliżył młodym rowerzystom podstawowe techniki bezpiecznej jazdy na rowerze. Dla miłośników futbolu przygotowano turniej piłkarski na orliku, do którego przystąpiło 40 zawodników.

W kolejnym dniu uczestnicy wakacji przeciskali się w labiryncie Błędnych Skał, a później odwiedzili skansen w Pstrążnej, gdzie oprócz zwiedzania plenerowego muzeum czekało  ognisko z kiełbaskami. Zwieńczeniem pierwszego tygodnia była wizyta na basenie w Aqua-Zdroju

Po weekendzie na dzieci oprócz zajęć praktycznych z techniki jazdy na rowerze czekał kurs udzielania pierwszej pomocy zorganizowany i przeprowadzony przez strażaków z OSP w Boguszowie-Gorcach. Później była gra terenowa na Dzikowcu, w której poszukiwano leśnych skrzatów, a następnie ognisko i… wodna ślizgawka. Nie zabrakło wycieczki na Zamek Chojnik. Po drodze kilku uczestnikom wyprawy udało się nawet przecisnąć przez jaskinię Dziurawy Kamień i przejść wąskim „kominem” w granitowych skałach 20 m. Drugi tydzień Wakacji z OSiR-em w Boguszowie-Gorcach ponownie zakończył się szaleństwami w Aqua-Zdroju.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

18 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica