Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Wolontariusze odnowili boisko na Poniatowie

W ramach Miesiąca Wolontariatu pracownicy fabryki Toyoty w Wałbrzychu wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii zrewitalizowali boisko do siatkówki plażowej zlokalizowane przy ośrodku. W dniu otwarcia zorganizowany został również turniej piłkarski Toyota Mini World Cup 2018.

W maju wolontariusze Toyoty wraz z młodzieżą z placówki wykonali mnóstwo prac jak choćby: przygotowanie nawierzchni, rozparcelowanie 86 ton piasku, wyczyszczenie i pomalowanie słupków oraz prace porządkowe. W ten sposób powstało boisko do gry w siatkówkę plażową, które będzie służyć nie tylko wychowankom ośrodka, ale także mieszkańcom Poniatowa. – Osią działania był pomysł pracowników zakładu na pomoc naszej placówce, a zarazem całej dzielnicy, w której funkcjonuje szkoła oraz fabryka Toyoty. Działanie to udało się znakomicie, a jego rezultaty będą trwać przez co najmniej kilka najbliższych lat. Zapraszamy do rozgrywek plażowych na ulicę Orkana – podsumowuje akcję Artur Staśkiewicz, dyrektor MOS w Wałbrzychu.

A pod koniec maja nastąpiło uroczyste otwarcie boiska. Imprezę rozpoczął towarzyski mecz piłki nożnej Toyota kontra lokalni samorządowcy, który zakończył się wynikiem 4:1. W ramach wydarzenia, na kilkanaście dni przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji, rozegrano turniej Toyota Mini World Cup 2018. Uczestniczyli w nim młodzi piłkarze w wieku 7-10 lat z lokalnych klubów piłkarskich, dzieci mieszkańców Poniatowa oraz dzieci wolontariuszy Toyoty. Wzięło w niej udział 80 młodych adeptów piłkarstwa oraz liczne grono kibiców: rodzin i mieszkańców dzielnicy. Drużyny przybrały barwy ośmiu reprezentacji narodowych, które zobaczymy na mundialu w Rosji. Bezkonkurencyjna okazała się Brazylia, czyli ekipa złożona z gospodarzy – dzieci z Poniatowa. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się „Kolumbijczyk”– Krystian Worski, a najlepszym piłkarzem turnieju wybrano „Brazylijczyka” Igora Chycińskiego. Oprócz pucharów i medali ufundowanych przez OZPN z Wałbrzycha mali piłkarze otrzymali pamiątkowe koszulki. Zmagania sportowe nie były jedyną atrakcją tego dnia. Animatorzy z Klubu Młodzieżowego z Jaworzyny Śląskiej przygotowali dla uczestników gry i zabawy.

– Cieszymy się, że po raz drugi w ramach Miesiąca Wolontariatu mogliśmy realnie wesprzeć mieszkańców Poniatowa, gdzie zlokalizowany jest nasz zakład. Liczymy, że z efektów naszej wspólnej pracy będzie korzystać jak największa liczba mieszkańców dzielnicy – mówi główny koordynator akcji z fabryki Toyoty Rafał Kwiatkowski

Klasyfikacja końcowa turnieju Toyota Mini World Cup 2018

1.Brazylia – dzieci z Poniatowa

2.Portugalia – Mieroszowska Akademia Piłkarska

3.Kolumbia – Victoria Wałbrzych

4.Belgia – Górnik Gorce

5.Senegal – Młode Wilki Szczawno-Zdrój

6.Hiszpania – MKS Karolina Jaworzyna Śląska 1

7.Polska – MKS Karolina Jaworzyna Śląska 2

8.Japonia – dzieci pracowników Toyoty

Fot. użyczone

4 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica