Na sygnale, Polecamy

Wydrukowali fałszywe banknoty

Dwóch młodych mieszkańców Wałbrzycha odpowie za wyprodukowanie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominale 100 złotych. Nastolatków zatrzymali śledczy, po tym jak ekspedientka jednego ze sklepów zorientowała się, że pieniądze są falsyfikatami. Jednemu z przestępców grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu. Ekspedientka jednego ze sklepów znajdujących się na Szczawienku zorientowała się, że 18-latek płaci za zakupione produkty spożywcze sfałszowanymi banknotami i wezwała policjantów. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że zostały one wydrukowane na domowej drukarce. Świadczyły o tym m.in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotu, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Młodociany przestępca został zatrzymany.
W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że miał wspólnika, który wydrukował fałszywe banknoty. Drugi z 18-latków, także wałbrzyszanin, jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów. Mundurowi w miejscu zamieszkania zabezpieczyli laptopa, drukarkę oraz pendrive’a, które służyły do popełnienia przestępstwa.
Prokurator prowadzący postępowanie przedstawił pierwszemu z podejrzanych dwa zarzuty – usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów – za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z nastolatków usłyszał zarzut podrabiania pieniędzy. W tym przypadku 18-latek może spędzić za kratami więzienia nawet 25 lat. Obaj mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym.
Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

3 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica