Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Zakończenie ferii z przytupem

Dwa tygodnie trwały zajęcia zorganizowane przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny SM Podzamcze. Podczas ferii zimowych dzieci zapewnione miały wiele atrakcji połączonych z pozyskiwaniem przydatnej wiedzy.

Podczas spotkania z przedstawicielami straży miejskiej wypoczywający od nauki uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu i korzystania z portali społecznościowych. Na spotkaniu z przedstawicielkami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego uzyskali wiedzę z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania. Zajęcia recyklingowe zorganizowała Fundacja RECAL, a warsztaty przeprowadzone przez przedstawiciela Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych poświęcone były dokarmianiu zwierząt podczas zimy. Zajęcia urozmaicone były prezentacją multimedialną i konkursem dotyczącym przekazanych wiadomości. Po zajęciach na pobliskich drzewach dzieci rozwieszały karmę dla ptaków. Dzieci wzięły udział również w pieszej wycieczce do Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zapoznały się z tropami zwierząt. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły także zjazdy na sankach i „walki na śnieżki”.

Na zajęciach plastycznych natomiast dzieci wykonywały prace na konkurs „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto dzieci brały udział w zabawach sprawnościowych, turniejach i zawodach sportowych. Dla zainteresowanych udostępniona została pracownia komputerowa oraz stoły do bilarda, cymbergaja i tenisa stołowego. Ferie zakończyły się zabawą, podczas której dzieci brały udział w wielu konkursach prowadzonych przez animatorkę.

Fot. użyczone (OSK SM Podzamcze)

11 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica