Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Zasłużeni dla włókiennictwa

Kolejna grupa mieszkańców Głuszycy została wyróżniona przez burmistrza Romana Głoda zaszczytną statuetką „Zasłużonego dla Włókiennictwa”. Wśród wyróżnionych jak co roku znaleźli się długoletni pracownicy byłych głuszyckich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Piast” oraz Zakładu Przemysłu Wełnianego „Argopol”.

– Organizowane już po raz piąty w naszej gminie Święto Włókiennika jest wyrazem upamiętnienia pracy i zaangażowania głuszyckich włókienników. Szacunek i pamięć o lokalnej historii stanowią nieodzowne elementy budowania lokalnej tożsamości – mówił w czasie uroczystości burmistrz Roman Głód.
Oprócz wyróżnionych statuetkami na uroczystość przybyli parlamentarzyści, samorządowcy, a także dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, byli pracownicy głuszyckich zakładów i mieszkańcy gminy. Galę uświetnił występ zespołu Electric Roosters.
Uroczystość poprowadziła dyrektor Centrum Kultury-MBP Sabina Jelewska, która podziękowała Janinie Czaickiej oraz Jerzemu Janusowi, a także pracownikom CK-MBP za pomoc w organizacji uroczystości.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

15 maja 2019

ONE COMMENT ON THIS POST To “Zasłużeni dla włókiennictwa”

  1. zniesmaczony napisał(a):

    A gdzież współcześni włókiennicy?
    Włodarze gminy i lansująca się parlamentarzystów dbają o pamięć byłych, emerytowany włókienników, którzy często byli przy likwidacji wymienionych zakładów. A co z faktem, że jedyną a spora firma wyprowadza się powoli z gminy? Co włodarze czynią aby zadbać o przyszłe dochody gminy które jeszcze dzisiaj są finansowane w sporej mierze przez JCE?
    Uważam że pompują własną pychę co ma niewiele wspólnego z dbałością o gmninę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica