Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Zawody w nicnierobieniu. Brzmi fajnie?!

Ciągle każą nam coś robić. Ciągle gdzieś biegniemy i coś załatwiamy. Stale planujemy i martwimy się, czy zdążymy zrobić to wszystko, co założyliśmy. A gdyby tak… usiąść i nic nie robić…? I wziąć udział w pierwszych tego typu zawodach w nicnierobieniu, które już 11 sierpnia w Harcówce w Wałbrzychu.

Czy w dzisiejszym, zabieganym świecie potrafimy jeszcze odczuwać radość z bezczynności i odpoczynku? Czy znana nam jest regeneracyjna błogość, która występuje pomiędzy jedną czynnością a drugą. Jeśli „tak”, przyjdź i dołącz do innych, świadomych, jak ty uczestników, biorących udział w pierwszych tego typu zawodach w Polsce! Jeśli „nie”, przyjdź, odpocznij na łonie natury od codziennego zgiełku i sprawdź się lub rozwiń swoje możliwości w tej nowoczesnej „dyscyplinie sportowej”
Pomysł powstał w 2014 roku, w Korei Południowej i jest corocznym wydarzeniem w parku w Seulu. Propagatorką przedsięwzięcia jest artystka Woops Yang, która po wypaleniu zawodowym odkryła, że to ogromny pęd życiowy i natłok obowiązków, które sami sobie nakładamy, doprowadzają nas do przeciążenia umysłu, rozdrażnienia, apatii, a w rezultacie nawet depresji. No, ale jak nie robienie niczego ma nam pomóc radzić sobie ze stresem?!
Podczas trwania zawodów, w otoczeniu pięknych wzgórz i drzew zielonego miasta Wałbrzycha w PTTK Harcówka, nauczycie się (lub sobie przypomnicie), jak można w regeneracyjny sposób spędzić czas, nie ruszając się z miejsca. Podczas nicnierobienia będą dozwolone relaksacje na siedząco, bierne medytacje, wizualizacje, mindfulness, praktyki świadomego oddechu oraz wszystkie inne metody umożliwiające w pozycji siedzącej redukować napięcia emocjonalne, które na co dzień nam towarzyszą.
Zawody poprzedzi krótka pogadanka z psychologiem i psychodietetykiem Magdaleną Kruszyńską, która od lat interesuje się tematem stresu, jego regulacją oraz wpływem na nasze zdrowie i dobrostan psychofizyczny.
Dlatego jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, poznać nowe metody, które pomogą ci utrzymać dobry stan zdrowia, lub po prostu wygrać nagrodę główną w pierwszych w Polsce jednodniowych zawodach w nicnierobieniu, zapraszamy do Harcówki. Wydarzenie jest całkowicie darmowe, ale można w nim wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.
Wydarzenie zostało objęte patronatem przez prezydenta Wałbrzycha oraz Fundację Edukacji Europejskiej. Wstęp od 16 roku życia! Aby wziąć udział w zawodach należy wysłać maila zgłoszeniowego na adres: 1zawodywnicnierobieniu@gmail.com, podajcie imię i nazwisko osób zgłaszanych, miasto, z którego pochodzicie oraz datę urodzenia.
Plan wydarzenia, 11 sierpnia, Harcówka w Wałbrzychu (Park Sobieskiego)
10:00 – 10:15 przywitanie gości i przedstawienie celu wydarzenia
10:15 – 11:00 psychologiczny wstęp dotyczący stresu i sposobów radzenia sobie z nim; krótki instruktaż prawidłowego oddychania oraz kilka metod szybkiego radzenia sobie ze stresem
w miejscach publicznych
11:00 – 11:30 przerwa; przygotowanie do zawodów; krótka rozgrzewka
11:30 – 13:30 etap główny zawodów w nicnierobieniu
13:30 – 14:00 podsumowanie wydarzenia; wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom.
Fot. użyczone (Harcówka Wałbrzych)

9 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica