Aktualności, Polecamy

Zbliża się rocznica odzyskania wolności

Jak co roku Wałbrzych i gminy wchodzące w skład powiatu wałbrzyskiego czynnie włączają się w obchody Święta Niepodległości. Będzie działo się dużo ciekawego i w wielu miejscach całego regionu.

11_listopada_2017

W związku z organizowanymi przez Urząd Miejski w Wałbrzychu uroczystymi obchodami 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w godzinach od 10:45 do 14:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta. W godzinach tych kolumna uczestników uroczystości poruszać się będzie następującymi ulicami: Gdańska, Rynek, Moniuszki do Kościoła p.w. Św. Aniołów Stróżów, następnie Moniuszki, Rynek, 1 Maja pod Pomnik Niepodległości. Na godzinę 10:50 zaplanowano przemarsz uczestników z ulicy Gdańskiej, Rynkiem do kościoła pw. Aniołów Stróżów. Tam odbędzie się uroczysta msza święta. Po niej, około 12:30, nastąpi przemarsz z kościoła na pl. Kościelny, gdzie odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości.

W Głuszycy Święto Niepodległości rozpocznie się o godz. 9:30 mszą św. za ojczyznę w kaplicy św. Józefa. Około godz. 10:30 nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Solidarności, a o godz. 12:00 zapraszamy miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na Niepodległościowy Rajd Rowerowy, który wystartuje z Parku Jordanowskiego i przebiegać będzie po terenach gminy Głuszyca. Tymczasem o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy przy ul. Kolejowej 8 wystąpią: Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia, Chór Seniorów „Renoma” oraz Agnieszka Musz prezentująca swoją poezję.

W Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach w środę 8 listopada o godzinie 10:00 odbędzie się konkurs wiedzy historycznej o Józefie Piłsudskim. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie właśnie Józefa Piłsudskiego. Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat”, Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne oraz szkoła podstawowa, a konkurs jest skierowany do uczniów podstawówek (IV-VII klasa) oraz gimnazjów (II-III klasa) z powiatu wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jaworskiego i świdnickiego.

W Walimiu obchody rozpoczną się 11 listopada o 14:00 uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi. Później o 15:30 zaplanowano spotkanie poetycko-muzyczne przy ognisku, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, poczęstunek z kuchni polowej w Parku Jordanowskim. Dzień później, w niedzielę 12 listopada, o godzinie 11:00 odbędzie się VII Marsz Niepodległości. Start na placu „Pod Lipą”.

W Jedlinie-Zdroju na 11 listopada przygotowano imprezę zatytułowaną „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”. Będzie to świąteczna promocja kulinarna, a lokalni restauratorzy przygotują bardzo smaczne potrawy w promocyjnych cenach.

W gminie Mieroszów w najbliższą sobotę warto wybrać się do Rynku gdzie odbędą się uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Najpierw jednak o godz. 12:00 zaplanowano mszę św. za ojczyznę w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie. O 13:00 nastąpią oficjalne uroczystości z udziałem 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

SCB

Fot. użyczone/materiały organizatorów

9 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica