Kultura, Polecamy

Zdjęcie czerwca wybrane

Zwycięzcą czerwcowej „Bitwy na Zdjęcia” został Tadeusz Rupociński. Kolejna odsłona konkursu 7 sierpnia o godz. 18:00 w Art Cafe Pod Pretekstem w Wałbrzychu. Wałbrzyski Klub Fotograficzny czeka na prace wszystkich fotografujących wałbrzyszan.

Tadeusz Rupociński do WKF należy od 2010 roku. Z zawodu jest muzykiem oboistą. Swoją długoletnią pracę w Filharmonii Sudeckiej łączył od zawsze z fotografią i turystyką uprawianą aktywnie w wałbrzyskim PTTK. W wolnych chwilach zajmuje się także naprawą instrumentów i pielęgnacją ogrodu. – Tę fotografię zrobiłem w Karpaczu podczas kolejnej edycji FotoCampu organizowanego przez Marka Arcimowicza. Przechadzałem się tam z aparatem i robiłem zdjęcia. Podczas oglądania wystawy znanych fotografów, która była zawieszona na płocie, w oczy rzucił mi się dziecięcy rowerek leżący w trawie. On mnie zainspirował do zrobienia zdjęcia, bo leżał taki samotny, nie było w pobliżu żadnych dzieci i szkoda mi się go zrobiło. Zdjęcie chyba się spodobało, bo uzyskałem najwięcej głosów i wygrałem czerwcową Bitwę – mówi Tadeusz Rupociński.
Każda osoba, która chce wziąć udział w „Bitwie na Zdjęcia”, powinna wysłać swoje jedno zdjęcie (plik cyfrowy) – temat, technika i proporcje kadru dowolne – na adres email: pszczolkowski@interia.pl, do partnera projektu – Foto Studio Pszczółkowski (Wałbrzych, plac Magistracki 3a), renomowanego zakładu fotograficznego gwarantującego doskonałą jakość odbitek – najpóźniej na dzień przed planowanym terminem bitwy. Plik zdjęciowy (jpg/tif) powinien być nazwany w następujący sposób: ImieNazwisko_BITWA_lipiec.jpg; ImieNazwisko_BITWA_lipiec.tif. Fotografie opisane w odmienny sposób nie wezmą udziału w Bitwie. Foto Studio Pszczółkowski dostarczy zdjęcia na spotkania WKF, gdzie każdy autor uiści opłatę 4 zł. – Wpłat dokonujemy w dniu Bitwy – u wiceprezes WKF Asi Kostrzewskiej. Stowarzyszenie rozliczy się z Zakładem Fotograficznym. Następnie – to ważne – wszyscy autorzy zdjęć zaproszeni są na klubowe spotkanie WKF, gdzie powinni się pojawić, aby wziąć udział w dyskusji i głosowaniu. Atmosfera na spotkaniach klubowych jest domowa i z pewnością każdy z poczuje się ciepło przyjęty – zachęca Jarosław Michalak, prezes WKF. Zdjęcie Miesiąca zostanie zaprezentowane na łamach „Tygodnika Wałbrzyskiego”, partnera projektu.
Alicja Śliwa
Foto: użyczone/Tadeusz Rupociński

4 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica