Kultura, Polecamy

Zdjęcie sierpnia wybrane

Zwycięzcą sierpniowej „Bitwy na zdjęcia” został Przemysław Misiak. Kolejna odsłona konkursu odbędzie się 2 października w Art Cafe Pod Pretekstem. Wałbrzyski Klub Fotograficzny czeka na prace wszystkich fotografujących wałbrzyszan.

Przemysław Misiak urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Jest absolwentem AGH, kierunek Inżynieria Materiałowa. Laureat należy do WKF od 2016 roku. Swoją przygodę z fotografowaniem „na poważnie” zaczął po przeczytaniu książki Bryana Petersona „Ekspozycja bez tajemnic”. Czytając tę i inne jego książki poznawał techniczną oraz wizualną stronę fotografii. Obecnie używa aparatów cyfrowych, ciemni elektronicznej i postprodukcji do wykonania fotografii. – Zdjęcie nazwałem „Mural”. Zostało wykonane w Chorwacji na wyspie Pag, w mieście o tej samej nazwie. Tam ze starego mostu, który łączy dwie części miasta, do wody skakała młodzież. Istotą zdjęcia był cień, który pojawił się na moście, a nie same skoki. Lubię czarno-białą fotografię i taką głównie uprawiam, a tutaj ona doskonale podkreśla duży kontrast oraz uwidacznia ciekawą fakturę mostu. O taki efekt mi chodziło – opowiada Przemysław Misiak.
Aby wziąć udział w „Bitwie”, trzeba wysłać zdjęcie (plik cyfrowy) – temat, technika i proporcje kadru dowolne – na adres email: pszczolkowski@interia.pl, do partnera projektu – Foto Studio Pszczółkowski (plac Magistracki 3a), renomowanego zakładu fotograficznego gwarantującego doskonałą jakość odbitek – najpóźniej na dzień przed planowanym terminem bitwy. Plik zdjęciowy (jpg / tif) powinien być nazwany: ImieNazwisko_BITWA_wrzesien.jpg; ImieNazwisko_BITWA_wrzesien.tif. Fotografie opisane w odmienny sposób nie wezmą udziału w Bitwie. – Foto Studio Pszczółkowski dostarczy zdjęcia na spotkanie WKF, gdzie każdy autor uiści opłatę 4 zł u wiceprezes WKF Asi Kostrzewskiej. Wszyscy autorzy zdjęć zaproszeni są na klubowe spotkanie WKF, gdzie wezmą udział w dyskusji i głosowaniu. Atmosfera na spotkaniach klubowych jest naprawdę domowa i z pewnością każdy z państwa poczuje się ciepło przyjęty – zaprasza Jarosław Michalak, prezes WKF. Zdjęcie Miesiąca będzie zaprezentowane na łamach „Tygodnika Wałbrzyskiego”, partnera projektu.
Alicja Śliwa
Fot. użyczone/Przemysław Misiak

23 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica