Kultura, Polecamy

Złodziejaszki w Apollo

Kino Apollo serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Filmowego Klubu Seniora w czwartek, 25 kwietnia o 13:00. Cena biletu 10 zł. W tym miesiącu proponujemy zdobywcę ubiegłorocznej Złotej Palmy w Cannes, czyli „Złodziejaszki” w reżyserii Hirokazu Koreedy.

Film Koreedy to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny, która żyje na przedmieściach Tokio. Utrzymują się z najróżniejszych dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Choć jej członkowie ledwo wiążą koniec z końcem, to jednak pewnego dnia bez wahania decydują się zapewnić dach nad głową bezdomnej dziewczynce. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości… Radek Folta, recenzent portalu „Moovies Room” napisał: „Hirokazu Koreeda to reżyser, który ma oko do relacji rodzinnych. Jego najnowszy film jest równie znakomity, co pamiętny «Jak ojciec i syn» i czarująca «Moja młodsza siostra». Spadkobierca mistrza Yasujiro Ozu oraz społeczny komentator o duchu Kena Loacha potrafi lirycznie opowiedzieć o związkach między ludźmi, ale też dopilnować tego, żebyśmy zrozumieli kontekst ekonomiczny i moralny przedstawianej historii. «Złodziejaszki» to film, który działa doskonale na obydwu poziomach, nie popada w ckliwość i dosłowność, nie przypomina taniego melodramatu ani irytującej agitki. Ale mimo to mamy ochotę przeklinać ten niesprawiedliwy świat”. Oprócz canneńskich laurów film otrzymał także m.in.: Cezara oraz 13 nominacji od Japońskiej Akademii Filmowej (ostatecznie otrzymał 8 nagród – dla najlepszego filmu, reżysera, scenariusza, najlepszej aktorki pierwszo- i drugoplanowej, muzyki, zdjęć, oświetlenia). Filmowy Klub Seniora spotyka się w każdy ostatni czwartek miesiąca i prezentuje wartościowe dzieła. Poprzez projekcję filmów organizatorzy chcą umożliwić seniorom spędzenie wolnego czasu w miły i kreatywny sposób. Każdy pokaz poprzedzony jest krótką prelekcją. Organizatorzy są otwarci na sugestie odnośnie tytułów projekcji.
Red. (ala)
Fot. użyczone/materiały prasowe

24 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica