Polecamy, Sport

Złoty sukces „Biegu na Wielką Sowę”

Jak co roku portal www.biegigorskie.pl organizuje plebiscyt na najlepszy polski bieg górski. Co ważne, głosują biegacze, a więc ci, którzy potrafią najlepiej ocenić zawody, w których brali udział. W tym roku Bieg na Wielką Sowę” otrzymał prestiżową nagrodę – „Złotą Kozicę”.

Sowa_bieg

Plebiscyt obejmuje 4 kategorie biegów: alpejski, na długim dystansie, anglosaski i ultra. Są też  wyróżnienia. W tym roku biegacze oddali głosy na 176 imprez.

„Bieg na Wielką Sowę” od lat jest w czołówce polskich biegów alpejskich. Trzykrotnie już przypadła mu „Srebrna Kozica”, a w zeszłym roku „Brązowa”. Wreszcie w tym roku organizatorzy z Ludwikowic Kłodzkich zdobyli najcenniejsze trofeum –„Złotą Kozicę” 2016.  Zatem mają komplet!

Bieg głosami zawodników pokonał koalicję imprez zakopiańskich i beskidzkich .Miał w tym roku najwyższą frekwencję wśród biegów alpejskich i warto dodać ,że zawody zakopiańskie, które zajęły kolejno miejsca drugie i trzecie nawet wspólnie nie uzyskały frekwencji na poziomie zwycięskiej „Sowy”. Aż 500 zawodników, a tylu biegło w tym roku na Wielką Sowę nie mają nawet półmaratony ,nie wspominając o biegach anglosaskich! Organizatorzy dokonali rzeczy niewiarygodnej – na  bardzo trudny, krótki dystansowo bieg potrafili ściągnąć 500 osób! Niezaprzeczalnym faktem jest znakomita organizacja imprezy i dlatego  tłumy biegaczy z całej Polski ciągną do Ludwikowic Kłodzkich, aby pobiec w tym kultowym biegu. Oprócz Polaków biegają tu także Kenijczycy, Francuzi, Niemcy, Czesi, Białorusini, Ukraińcy, a nawet zawodnicy z USA.

Bez wsparcia władz gminy i osobistego zaangażowania wójta, Adrianny Mierzejewskiej  trudno byłoby imprezę rozwijać. „Bieg na Wielką Sowę” jest już tak rozpoznawalny w całym kraju i zagranicą, że wszystkim ludziom, którzy pracują przy jego organizacji, należą się wielkie słowa uznania.

Kolejny 8 już „Bieg na Wielką Sowę” odbędzie się 13 sierpnia przyszłego roku oczywiście w Ludwikowicach Kłodzkich, o czym  już dzisiaj przypominają organizatorzy z dyrektorem zawodów Gabrielą Buczek na czele.

Fot. archiwum

7 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica