Polecamy, Sport

Zmierz się z WRC

Już 2 września zapraszamy pasjonatów biegania po górach do Głuszycy na drugi ultramaraton i półmaraton górski Waligóra Run Cross. Zawodnicy WRC będą mieli do pokonania trasę o długości 53 km z 2500 m podbiegów o nachyleniu ponad 45%.

wrc_2017

Trudy trasy rekompensują jednak piękne widoki. Impreza zaliczana jest do klasyfikacji Ligi Biegów Górskich i została wyróżniona prestiżową nagrodą Srebrna Kozica w kategorii Organizacyjny Debiut Roku.

Z kolei półmaraton Waligóra Run Cross to jeden z najtrudniejszych tego typu biegów w Polsce. Pokonując trasę o długości 25 km, będzie trzeba wspinać się ostro pod górę, gdyż suma podbiegów wynosi 750 m. Najtrudniejszy podbieg pod Waligórę (936 m n.p.m.) ma prawie 45% nachylenia, podobnie jak na Ruprechtickim Szpiczaku (880m), skąd zobaczyć można piękną panoramę  Karkonoszy i Gór Stołowych. Niewątpliwą atrakcją biegu jest podbieg na Rogowiec (870 m n.p.m.) z ruinami najwyżej położonego zamku w Polsce.

Więcej o WRC na stronie: www.waligoraruncross.pl.

Fot. użyczone

15 lipca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica