Kultura, Polecamy

Żona idealna?

Kino Apollo w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 31 października o 18:00 zobaczymy „Żonę” reż. Bjorn Runge ze zjawiskową Glen Close w roli tytułowej. Cena biletu: 10 zł.

Joan i Joe Castlemanowie (Glenn Close i Jonathan Pryce) po prawie 40 latach małżeństwa to uzupełniający się wzajemnie duet przeciwieństw. Pierwsze skrzypce na zewnątrz gra Joe, który lubi brylować, Joan jest nieśmiała. Joe jest abnegatem, Joan jest zawsze elegancka. Joe gra rolę jednego z Wielkich Amerykańskich Powieściopisarzy, Joan zaś dzieli się swym intelektem, wdziękiem i dyplomacją w prywatnym życiu, spełniając się jako Żona Wielkiego Pisarza. To ona dba o dom, kontakt z dorosłymi już dziećmi, pamięta, by Joe zażył lekarstwa o określonej porze. Zdarzają jej się gorsze chwile, ale jej naturalna godność i poczucie humoru pozwalają pozostać tym momentom w ukryciu. W 1993 roku literacki dorobek Joe zostanie uhonorowany literacką Nagrodą Nobla. Jego gwiazda rozbłysła, kiedy poznał Joan w późnych latach 50. XX wieku. Był wtedy jej nauczycielem. Film zestawia historię pary z ich niezwykłą młodzieńczą pasją i ambicjami oraz portretem tych samych ludzi trzydzieści lat później. Z całym dorobkiem kompromisów, sekretów, zdrad, ale i niezwykłą wzajemną miłością. W drodze do Sztokholmu małżeństwu towarzyszy syn David (Max Irons), aspirujący pisarz, który uważa, że matka nie docenia swego wkładu w karierę męża. Razem z nimi jedzie również Nathaniel Bone (Christian Slater), dziennikarz pracujący nad biografią Castlemana – autoryzowaną lub nie. Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Przypominamy, że w niedzielę, 4 listopada o 16:00 odbędzie się kolejny seans Filmowego Festiwalu Wolności. Zapraszamy na „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza. Wstęp wolny.

Red (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

30 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica