Aktualności, Polecamy

Zostań bohaterem – zrób prezent potrzebującym!

Ruszyła baza Szlachetnej Paczki. Każdy może pomóc i być darczyńcą. W projekt zaangażowały się też rodziny z Wałbrzycha oraz sąsiednich gmin. Zespół liczy 25 wolontariuszy, ludzi z wielką wiarą i energią chcących zmieniać świat.

szlachetna_paczka

– Na ten moment czekaliśmy wiele tygodni. Od sierpnia szukaliśmy osób w najtrudniejszej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że prawdziwe problemy i tragedie rozgrywają się w domowym zaciszu. Często właśnie ci, którzy najbardziej potrzebują pomocy, wcale o nią nie proszą. Docieramy do nich zatem dzięki sąsiadom, listonoszom, pedagogom, ludziom, którzy są wrażliwi na cierpienie innych – mówi Izabela Małek, lider rejonu Wałbrzych, której zespół liczy 25 wolontariuszy. Na co dzień są to uczniowie, pracownicy, rodzice, którzy z wielką wiarą i energią próbują zmieniać świat na lepsze. Rezygnują z wielu rzeczy, angażując się w „mądre pomaganie”. – Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna, prezenty zapakowane w świąteczny papier. To przede wszystkim wspaniali ludzie oraz niesamowita atmosfera oparta na zaufaniu i trosce – tłumaczy wolontariusz Bartek Rudnicki.

Czasami wystarczą dwie godziny, aby poznać historię rodziny, w której jest niewiele radości, często – wielkie tragedie, które uczą pokory i szacunku do tego, co sami mamy. Zdarza się, że takie spotkania odmieniają życie ludzi. – W tym roku trafiliśmy do rodziny w bardzo trudnym momencie, kilka dni po zdiagnozowaniu nowotworu u ojca głuchoniemej dziewczyny, która sama zmaga się z chorobą kręgosłupa. Codzienny ból utrudniał jej normalne funkcjonowanie, a ojcu spędzał sen z powiek – opowiada wolontariuszka Anna Łączyńska.- Nie zastanawiałam się długo. Telefon do lekarza, rozmowa, wizyta. Po kilku dniach dziewczyna została przyjęta na oddział i zoperowana. Rodzina do dziś jest w szoku i nie potrafi wyrazić słowami swojej wdzięczności. I to właśnie jest magia paczki! – mówi ze wzruszeniem.

Rodziny, które zostają włączone do projektu są bardzo dokładnie weryfikowane przez wolontariuszy. W tym roku pomoc otrzyma kilkadziesiąt rodzin z Wałbrzycha i okolic. W bazie Szlachetnej Paczki są opisane ich historie oraz wskazane najważniejsze potrzeby. Najczęściej są to artykuły żywnościowe oraz środki czystości, odzież, opał na zimę lub sprzęt AGD. Darczyńcą może zostać każdy – pojedyncza osoba, rodzina, krąg przyjaciół, instytucja lub firma. – W ubiegłym roku taka pomoc trafiła do 20 771 potrzebujących rodzin (łącznie ponad 84 tys. osób) w całej Polsce. Średnia wartość paczki wyniosła ponad 2,5 tys. złotych, udało nam się połączyć ponad milion osób – wspomina Anna Paździur, Koordynator Regionu.

Baza potrzebujących dostępna jest na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Schemat działania jest prosty – należy wybrać rejon, następnie rodzinę, do której będzie skierowana pomoc i wspólnie ze znajomymi, współpracownikami czy rodziną przygotować paczkę.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 10 i 11 grudnia. W tych dniach rodziny otrzymają prezenty. Również ty możesz być ich darczyńcą. Zostań bohaterem.

Fot. użyczone

22 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica