Kultura, Polecamy

Bitwa o twierdzę

Miłośnicy historii – facebookowa grupa znana już naszym czytelnikom z relacji z wielu eskapad –zwiedzili niedawno Twierdzę Kłodzką.

zabytki_klodzko

Dzięki pomocy burmistrza miasta Michała Piszko oraz Krzysztofa Stryjskiego i Adriana Zaleskiego z 47 Pruskiego Pułku Piechoty 35-osobowa ekipa Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków spotkała się w Twierdzy Kłodzkiej.

– Na zlot przybyli mieszkańcy naszego województwa, a także przedstawiciele ze Śląska oraz z województwa kujawsko-pomorskiego. Za kilkanaście dni grupa spotka się na małym zlocie w zamku w Radzyniu Chełmińskim, potem zaczną się przygotowania do dużego jesiennego zlotu w legnickim zamku – mówi Maciej Pawlik.

Podczas minionego weekendu część facebookowej grupy wzięła również udział w Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic odbywającym się w zamku Książ. Organizatorem i dyrektorem festiwalu jest Joanna Lamparska, również członek DTMZ.

Fot. użyczone

23 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica