Kultura, Polecamy

Bolko w teatralnej odsłonie

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura dostępna 2019 na realizację projektu „Bolko II Świdnicki w teatralnej odsłonie…”. Wałbrzyska instytucja otrzymała 39 tys. zł wsparcia.

Projekt obejmuje interaktywne prezentacje spektaklu „Bolko Świdnicki: mały-wielki książę” w reż. Agi Błaszczak w przestrzeniach Zamku Książ oraz Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie, z wykorzystaniem naturalnej scenerii i klimatu miejsc, związanych z tytułową postacią spektaklu. Widowisko przybliża mieszkańcom Dolnego Śląska historię polskości i zmagań Piastów Śląskich, walczących z nieustannym wpływem Czech i Niemiec w XIV wieku. Skupia się na postaci Bolka II – ostatniego niezależnego księcia piastowskiego na Śląsku, ukazując go nie tylko jako wybitną postać historyczną, ale przede wszystkim fascynującą osobowość.
Po spektaklach prezentowanych w Krzeszowie zapraszamy widzów do bezpłatnego zwiedzania niedostępnej na co dzień Studni Książęcej, z przybliżeniem historii powstania cysterskiego kompleksu i legend z nim związanych oraz Klasztornych Podziemi, sławiących budowniczy kunszt cystersów.
Terminy:
6.04, godz. 18.00 (Zamek Książ, spektakl + rozmowa)
7.04, godz. 16.00 (Zamek Książ, spektakl + rozmowa)
12.04, godz. 20.00 (Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie, spektakl + zwiedzanie)
13.04, godz. 20.00 (Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie, spektakl + zwiedzanie)
Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wejściówki, które są dostępne:
– w kasie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzych we wtorki, czwartki i piątki w godz. 8:30 – 11:30,
– w Punkcie Obsługi Klienta Zamku Książ od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 – 16.00,
– w Biurze Obsługi Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00 – 16:00.
Fot. użyczone (W. Łomża)

2 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica