Chełmiec mistrzem. Zdecydował „złoty set”

Sporting nie obronił mistrzostwa Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zdetronizował go Chełmiec I, który dzięki wygranej w złotym secie okazał się najlepszy w tegorocznej edycji WALS. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajęła druga drużyna Chełmca.

Chełmiec I po przegraniu pierwszego pojedynku ze Stortingiem 1:2 musiał odrabiać straty i… udało mu się wygrać spotkanie rewanżowe 2:1. Do wyłonienia mistrza WALS potrzebne było rozegranie „złotego seta”. W nim 15:12 zwyciężył Chełmiec I, zdobywając puchar kanclerza PWSZ, Jana Zwierko.

W rywalizacji o brązowe krążki Chełmiec II ponownie pokonał AZS PWR, ale tym razem 3:0. W pojedynku o 5 miejsce AZS PWSZ odrobił straty z pierwszego pojedynku z Caffee Duet Tesco i wygrał 2:1, jednak w „złotym secie” to Caffee było lepsze 15:12. Zawodnikiem kolejki wybrano Mariusza Jerzyka (Chełmiec I )