Kultura, Polecamy

Czy to koniec demokracji?

Najbliższy piątek zarezerwowany jest dla „Cynkowych chłopców”, a sobota dla „Moby Dicka”. Tak wygląda rozkład jazdy na najbliższe dni w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Szaniawski jak zwykle przystąpił też do akcji „Bilet za grosze”.

„Cynkowi chłopcy” Swietłany Aleksijewicz!
Gramy 17 maja o godz. 19:00!
Spektakl oparty na adaptacji reportażu Noblistki Swietłany Aleksijewicz to antywojenny musical, Festiwal Piosenki Żołnierskiej i manifest pokolenia „wojny z terrorem” w jednym.
Debiutanckie i hitowe przedstawienie Jakuba Skrzywanka znów na Scenie Kameralnej Szaniawskiego!
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Obsada: Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka [g], Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek
Dzień Teatru Publicznego u Szaniawskiego. „Moby Dick…” z biletem za 350 groszy! 18 maja, w całej Polsce, obchodzimy po raz piąty Dzień Teatru Publicznego. Wydarzeniu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 350 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego włącza się do akcji i zaprasza 18 maja 2019, o godz. 19.00 na pokaz spektaklu „Moby Dick, czyli koniec demokracji w państwie wielorybów” Jarosława Murawskiego w reż. Macieja Podstawnego. W tym wyjątkowym dniu bilet do teatru na spektakl będzie kosztował tylko 350 groszy! Sprzedaż „Biletów za grosze” odbywać się będzie bezpośrednio w kasie Teatru, wyłącznie w dniu 18 maja 2019, od godz. 17.00 (przed spektaklem). Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Zapraszamy do kasy! W tym dniu grosze grają rolę!
„Moby Dick…” opowiada o cenie osobistej zemsty, o siłach, których nie powinniśmy budzić, i o Naturze, zdolnej zatopić statki najodważniejszych wielorybników. W czasie, gdy demony nacjonalizmów i tęsknota za rządami silnej ręki budzą się na całym świecie, opowieść o relacji załogi z charyzmatycznym kapitanem, który wszystkich zaczarował, naobiecywał, a teraz – na krawędzi katastrofy – w obliczu wielkiego wieloryba, nie można już nic zrobić – staje się niepokojąco aktualna.
„Moby Dick” to brawurowy teatr politycznej opowieści, głos w obronie zagrożonych gatunków i panorama świata, pełna poezji, ironii, filozofii i grozy.
18 maja 2019 na Dużej Scenie o godz. 19.00 – to są groszowe sprawy!
Więcej informacji: Biuro Współpracy z Publicznością tel. 74 648 83 01 (03). Ponadto zapraszamy na regularny spektakl MOBY DICK… 19 maja, niedziela o godz. 18:00.
Fot. użyczone (Natalia Kabanow)

17 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica