Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Dwa etapy obwodnicy już skończone

Zakończył się II etap budowy obwodnicy w Czarnym Borze. Gmina uzyskała pozwolenie na użytkowanie niedawno zbudowanej jezdni, której powstanie kosztowało ponad 4 mln zł. Zakończenie budowy całej obwodnicy w tej miejscowości planowane jest na przełom lat 2016/2017.

?????????????????????????????????????????????????????????

W ramach II etapu realizacji zadania powstał ponad 1 km zupełnie nowej jezdni oraz przebudowany został fragment drogi powiatowej. Wykonawcą inwestycji była firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Partnerem realizacji projektu i jej współrealizatorem była Kopalnia Melafiru w Czarnym Borze, która wykonała pracę na ponad 1,3 mln zł. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, z którego Gmina Czarny Bór pozyskała ponad 2 mln zł.

Przypomnijmy, że w 2014 roku zakończono realizację I etap budowy obwodnicy, który obejmował remont mostu oraz przebudowę drogi nr 3366D o długości prawie 900 m. Po zakończeniu wszystkich prac cały ruch samochodów ciężarowych zostanie wyprowadzony na nową obwodnicę poza centrum miejscowości. Zakończenie budowy obwodnicy Czarnego Boru planowane jest na przełom lat 2016/2017.

Fot. użyczone (UG Czarny Bór)

25 marca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica