Aktualności, Polecamy

Jesteśmy Europejczykami

Ma być odświętnie, kolorowo, zabawnie, ale z przesłaniem. Już w ten wtorek (9 maja) czeka nas w Wałbrzychu niecodzienne wydarzenie. To Piknik Europejski. Tego dnia warto pojawić się w rynku, choćby na chwilę, by zobaczyć, posłuchać i poczuć dlaczego jedność na Starym Kontynencie jest ważna.

piknik_europejski

Inicjatorem spotkania, które w takim kształcie odbędzie się u nas po raz pierwszy, jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Przesłaniem pikniku będzie hasło „Jesteśmy w Europie”. – To dobra okazja, by w taki właśnie sposób świętować Dzień Europy, który przypada właśnie 9 maja, a także zamanifestować to, że jesteśmy Polakami i Europejczykami. To też idealny moment, by dowiedzieć się co dobrego nas spotkało, a związane jest z przynależnością do Unii Europejskiej – mówi Arkadiusz Grudzień, asystent prezydenta Wałbrzycha.

Piknik, który skierowany jest głównie do dzieci, ale przyjść mogą też oczywiście dorośli, rozpocznie się 9 maja o godz. 11:00. Uczniowie zaprezentują się w specjalnym konkursie, w którym zadaniem będzie przedstawienie dorobku i kultury wybranego kraju. Pracownicy BWA pokażą najsłynniejsze europejskie obrazy, opowiadając o nich ciekawe historie, a muzy co jakiś czas przerywać będą zabawę, żeby odegrać charakterystyczne dla niektórych krajów utwory. Będzie wata cukrowa i malowanie buziek, a ok. godz. 13:00 barwny korowód przejdzie z rynku na Pl. Magistracki, gdzie wypuszczonych zostanie 1000 niebiesko-żółtych balonów.

7 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica