Sport

Komplet punktów nad morzem. Udany rewanż na Gryfie

Piłkarscy kibice w Wałbrzychu wreszcie mają powody do zadowolenia. Po słabym i przegranym spotkaniu z Błękitnymi, tym razem daleka wyprawa na drugi koniec Polski przyniosła graczom Górnika wygraną. Biało-niebiescy zwyciężyli z Gryfem Wejherowo 1:0.

W porównaniu z potyczką w Stargardzie Szczecińskim w wyjściowej jedenastce Górnika nastąpiły dwie zmiany. W podstawowym składzie wybiegł Michał Bartkowiak, a w obronie, po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, od początku meczu zagrał Czech, Jan Bartoš.

Te roszady wpłynęły na korzyść. Biało-niebiescy od razu zaatakowali i przejęli inicjatywę. Nie wiadomo jednak jak potoczyłby się pojedynek, gdyby w 9 min gospodarze wykorzystali okazję sam na sam z naszym golkiperem. Na szczęście dla Górników Damian Jaroszewski wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Odpowiedź graczy Macieja Jaworskiego była natychmiastowa. W ciągu zaledwie 60 sek. mogli dwukrotnie otworzyć wynik. Najpierw Bartkowiak w 12 min kiwnął w polu karnym jednego z obrońców i uderzył w kierunku bramki. Futbolówka dosłownie o centymetry minęła słupek. Po chwili groźnie strzelał Daniel Zinke, któremu również niewiele zabrakło do szczęścia. Co się jednak odwlecze… W 19 min po rzucie rożnym defensorzy Gryfa zbyt krótko wybili piłkę. W zamieszaniu doskoczył do niej Dariusz Michalak i z około 6 m wpakował do siatki. Przez kilkanaście minut po zdobyciu gola na boisku niepodzielnie panowali biało-niebiescy. Dopiero w końcówce pierwszej połowy nieco odważniej zaatakowali piłkarze z Wejherowa, ale nie stworzyli żadnej stuprocentowej okazji do wyrównania.

W drugiej połowie tempo meczu spadło. W miarę upływu czasu nasi zaczęli oddawać inicjatywę rywalom i cofnięci na własną połowę wyczekiwali na okazję do kontrataku. Miejscowi z kolei po przerwie ani razu poważniej nie zagrozili bramce Jaroszewskie, a że i naszym nie udało się podwyższyć wyniku, spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem wałbrzyszan. Tym samym nasi zrewanżowali się Gryfowi za dwie porażki z poprzedniego sezonu.

Gryf Wejherowo – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 D. Michalak (19)

Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Wojtarowicz, Bartoš, Orzech, G. Michalak, Wepa, Zinke (74 Rytko), Bartkowiak (61 Sawicki), Szuba, Folc (90 Moszyk).