Kultura, Polecamy

Książ dla Niepodległej – obchody trwają

W Zamku Książ w Wałbrzychu trwają obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich kulminacją będzie koncert chopinowski zaplanowany na 18 listopada. Prelekcje, spektakle teatralne upamiętniające ostatniego Piasta na Zamku Książ, ale także kwiatowe aranżacje, okolicznościowe kotyliony czy gigantyczne flagi na fasadzie zamku sprawiły, że listopad upływa w najpiękniejszym polskim zamku w duchu bardzo patriotycznym.

Furorę w niepodległościowy weekend zrobiło przedstawienie przygotowane przez wałbrzyski  Teatr Lalki i Aktora, który po raz pierwszy wystawił swoją produkcję w Książu. Spektakl „Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę” zachwycił nie tylko młodych widzów do których jest kierowany. Widowisko teatralne w reżyserii Agi Błaszczak, przeznaczone dla widza familijnego, przybliża mieszkańcom Dolnego Śląska historię polskości i zmagań Piastów Śląskich, walczących z nieustannym wpływem Czech i Niemiec w XIV wieku. Skupia się na postaci Bolka II – ostatniego niezależnego księcia piastowskiego na Śląsku, ukazując go nie tylko jako wybitną postać historyczną, ale przede wszystkim fascynującą osobowość. Spektakl rozgrywa się w naturalnej scenerii Zamku Książ, co pozwala na zanurzenie się w średniowiecznym świecie. Łączy w sobie inspirację zarówno tradycjami, jak i nowoczesnością – zawiera wiele elementów teatru ruchu, formy oraz multimediów, stanowiących nierozerwalną całość ze scenografią. Dzięki temu historia sprzed ponad 600 lat jawi się jako wciąż aktualna. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.

To jednak nie koniec atrakcji. Działająca w Zamku Książ w Wałbrzychu Książęca Orkiestra Salonowa we współpracy z Filharmonią Sudecką zaprasza na Niepodległościowy Koncert. Już wkrótce w zamkowych salach zabrzmi Muzyka Polska z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Koncert „Muzyka Polska”

18 listopada 2018 r. (niedziela), godz. 18:00

Ceny: 25 zł – bilet wstępu

Opłata parkingowa (parking P1 i P2) wliczona jest w cenę biletów.

Bilety można kupić poprzez internetowy system sprzedaży www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach w godzinach otwarcia zamku.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

12 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica