Aktualności, Polecamy

Książ pamięta o Powstańcach

1 sierpnia, dokładnie o godzinie 17:00 w Zamku Książ w Wałbrzychu zawyją syreny alarmowe. Przypomną turystom i pracownikom zamku o 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Syreny alarmowe mają wyć w Zamku Książ w Wałbrzychu przez trzy minuty. Emitować będą modulowany dźwięk „ogłoszenie alarmu”. Uruchomienie syren alarmowych 1 sierpnia o godz. 17:00 na terenie całego kraju, wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 7 stycznia 2013 roku.
Wybuch Powstania Warszawskiego nastąpił 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00, zwanej Godziną „W”. Powstanie trwało 63 dni, zginęło w nim ponad 200 tys. Polaków, przede wszystkim ludności cywilnej Warszawy. W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 do 200 tys. cywilów. Cześć ich pamięci!
Uruchomienie syreny alarmowej ma nie tylko wymiar symboliczny związany z rocznicą Powstania Warszawskiego. Nadrzędnym celem akcji jest sprawdzenie systemu wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach. Jest to także trening systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

1 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica