Nasza tenisowa nadzieja znów na podium

Bardzo dobry występ w Łęczycy zaliczyła Nikola Okopniak. Zawodniczka MKS-u Szczawno-Zdrój zajęła drugie miejsce podczas Pucharu Sióstr Radwańskich w kat. skrzatów (do 12 lat). Nasza tenisistka przegrała w finale z Aleksandrą Wierzbowską (WKT Wawel Kraków).

Nikola Okopniak to aktualnie 16 rakieta w Polsce w kat. skrzatów, ale dziewczyna szybko udowodniła, że ranking nie zawsze jest odzwierciedleniem aktualnej fory. Zawodniczka ze Szczawna-Zdroju w pierwszej rundzie pokonała Oliwię Oborską 6:4, 6:0, następnie wygrała z Violettą Navahrodskay 6:1, 6:1, a w ćwierćfinale nie daa szans Wiktorii Molińskiej (6:4, 6:0). W półfinale podopieczna Roberta Kosińskiego zwyciężyła z Weroniką Baszak 6:4, 7:5 i dopiero w finale Nikola Okpniak znalazła pogromczynię. W meczu o pierwsze miejsce w Pucharze Sióstr Radwańskich górą była Aleksandra Wierzbowska, obecnie najlepsza tenisistka w kat. skrzatów. Krakowianka zwyciężyła 6:3, 6:2, ale drugie miejsce tenisistki ze Szczawna-Zdroju w silnie obsadzonym turnieju w Łęczycy to i tak wielki sukces.