Nikola dziewczyna na medal

Młodziutka tenisistka ze Szczawna-Zdroju sprawiła wielką niespodziankę. Podczas niedawno rozegranych w Warszawie mistrzostw Polski skrzatów Nikola Okopniak zajęła drugie miejsce. Srebrny medal to wielki sukces tej sympatycznej zawodniczki.

W I rundzie reprezentantka MKS-u Szczawno-Zdrój, która w kat. skrzatek sklasyfikowana jest na 16 miejscu w kraju, wygrała z Olgą Gołas. W kolejnej rundzie podopieczna Roberta Kosińskiego pokonała rozstawioną z nr 2 Aleksandrę Wierzbowską 7:5, 6/2. Dramatyczny przebieg miał ćwierćfinał, w którym Nikola Okopniak uporała się z Julią Wędrochą z Chorzowa, wygrywając po super tie-breaku 1:6, 6:3, 15:13 i broniąc dwie piłki meczowe. W półfinale zawodniczka z uzdrowiska nie dała szans Kai Chmielowskiej triumfując 7:6, 6:1, a w finale uległa najlepszej w kat. skrzatek zawodniczce w Polsce, Idze Świątek 2:6, 2:6. Tym samym Nikola Okopniak została wicemistrzynią Polski.