Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Nowe lipki w książańskim parku

Dziewięciolatki z Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc i Świebodzic zasadziły w książańskim parku sześć lip drobnolistnych. Sadzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu grantowego „Lato w teatrze”, realizowanego ze środków MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W naszym mieście realizują go Teatr Lalki i Aktora oraz Fundacja t:.

-Zostaliśmy zaproszenie do udziału w projekcie „Lato w teatrze” przez wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora. W ramach prowadzonych tam letnich warsztatów zaproponowano nam, że dzieci posadzą w parku książańskim młode lipki. To bardzo udany projekt ponieważ promuje nie tylko dbałość o przyrodę i zabytki, ale jest także projektem tożsamościowym, odnoszącym się do lokalnych korzeni – wyjaśnia Anna Żabska prezes Zamku Książ w Wałbrzychu.
-Po powrocie do teatru, dzieci wielokrotnie podkreślały, że doświadczenia sadzenia drzew i to w tak niezwykłym miejscu, było dla nich szczególne. Posadziliśmy własne drzewa i to nie byle gdzie, bo uzupełniliśmy nasadzenia w trzystuletniej, zabytkowej alei lipowej Książańskiego Parku Krajobrazowego! Sześć dziewięcioletnich lip drobnolistnych – rówieśniczki naszych uczestników – posadziliśmy pod czujnym okiem prezes Zamku Książ Anny Żabskiej – relacjonuje na Facebooku Marta Kurowska, prezes zarządu Fundacji t:.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

6 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica