Piątki oblegane przez młodych sportowców

Ponad 120 uczestników, reprezentujących 8 szkół, zgromadził na starcie finał Piątków Lekkoatletycznych. Uczniowie klas V i VI szkół podstawowych rywalizowali w hali przy ul. Chopina w Wałbrzychu.

Gospodarzy reprezentowało 7 szkół: PSP 21, PSP 22, PSP 23, PSP 26, PSP 28, PSP 37 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. Na starcie pojawili się również zawodników ze Szczawna-Zdroju. Sędziami byli uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 11 oraz trenerzy LKS Górnik Wałbrzych.

Po dwa medale w zawodach zdobyli: Oliwia Rewers i Klaudia Fil (PSP 23) oraz Martyna Strzępek i Szymon Zielkowski (PSP 28). Po bardzo wyrównanej walce pierwsze miejsce klasyfikacji drużynowej zajęła PSP 26. Na drugiej pozycji uplasowała się PSP 28, a na trzeciej lokacie finał Piątków Lekkoatletycznych ukończyli uczniowie PSP 23. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary.